Jak chronić skórę przed szkodliwym działaniem lata?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jak chronić skórę przed szkodliwym działaniem lata? Tag: bezpieczne opalanie    kosmetyki na słońce    ochorna przed UV    poparzenia słoneczne

Wylegiwanie się na słońcu to czysta przyjemność. Jednak jak to z przyjemnościami bywa, należy je odpowiednio dawkować. Nadmierne korzystanie z dobrodziejstw słońca może bowiem niekorzystnie wpłynąć na naszą skórę. Aby jednak móc cieszyć się słoneczną pogodą należy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich kosmetyków zarówno przed wyjściem na słońce jak i po zejściu z plaży.

Jaki negatywny wpływ ma słońce?

Słońce w nadmiernych ilościach może doprowadzić do wielu poważnych schorzeń skóry. Promieniowanie UV jest bezsprzecznie szkodliwe dla zdrowia. Najgroźniejszym tego objawem jest czerniak, czyli nowotwór skóry. Zbyt długa ekspozycja skóry na słońce może doprowadzić do udaru oraz licznych poparzeń. W zależności od stopnia poparzenia zbyt długie leżenie na słońcu może się skończyć nie tylko czerwoną skórą, ale bólami głowy, wymiotami i nierzadko wizytą w szpitalu. Skóra nie toleruje zbyt dobrze nadmiaru promieni słonecznych.Widocznym tego efektem są piegi – nie zagrażają one naszemu zdrowiu, jednak nie każdemu ten typ ozdoby na skórze odpowiada. Nieodłącznym elementem związanym z długotrwałym przebywaniem na słońcu są również zmarszczki. Powstają one w wyniku przedwczesnego starzenia się skóry, wywołanego właśnie zamiłowaniem do kąpieli słonecznych.

Jak się bezpiecznie opalać?

Niemożliwością byłoby całkowite zrezygnowanie ze słońca. Jednak należy stosować pewne środki ostrożności. Zaliczyć do nich można unikanie słońca w godzinach jego najbardziej intensywnego blasku. Jest ono wtedy najbardziej niebezpieczne. Warto pamiętać również, aby na plażę zabierać odpowiednio dopasowane okulary przeciwsłoneczne, chroniące nasze oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Przy sobie należy mieć także przewiewne ubrania, które będziemy mogli nałożyć na siebie, gdy słońce da się nam konkretnie we znaki. Jednak podstawą jest używanie odpowiednich kremów do opalania i po opalaniu, które zabezpieczą skórę w odpowiedni sposób.
Do rekomendowanych produktów, chroniących przed szkodliwym działaniem lata zaliczają się:

Avene Sun Emulsja do opalania SPF20 + woda termalna– skutecznie chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Zawarta w niej woda termalna Avene łagodzi podrażnienia i koi spieczoną skórę.

 

 

 

 

 

Avene Sun Balsam po opalaniu – dzięki zawartości wody termalnej, łagodzi podrażnienia wywołane promieniami słonecznymi. Intensywnie nawilża wysuszoną skórę, jednocześnie utrwalając efekt opalania.

 

 

 

Oenobiol Słońce Intensywne nawilżanie 30 kapsułek– kuracja polegająca na przygotowaniu skóry na kontakt ze słońcem. Błyskawicznie aktywizuje opalanie i zwiększa tolerancję skóry na słońce. Zapewnia trwałą opaleniznę przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej kondycji skóry.

 

 

Avene Sun Sztyft do wrażliwych okolic ciała + woda termalna gratis – krem z wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF 30, przeznaczony dla osób o jasnej i bardzo jasnej cerze. Wodoodporny, zapewnia długotrwałą ochronę przed słońcem nawet skórze bardzo wrażliwej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*